Základní argument jako základní kámen nebo základní granát, kterým se dotčení tvůrci rozhodnou mrštit po zavile zlotřilém kritikovi, zní, že nemá co kritizovat, když to sám neumí udělat líp. Kdesi ve mně ale pluje takový stříbřitý pocit, že na semináři kritiky nám říkali, že vůbec není nutné, aby to líp uměl, že od toho jsou tu ti roztrpčení kreáti. Čili budu teďko kritizovat. Tak jako tak. A sice asi v podobném duchu, jaký zvolila ta dívenka, co si na fejsbuku dovolila podotknout, že hudební program Andělské párty jsou sračky, a byla zostra zostrakizována a ponížena sofistikovanými urážkami odkazujícími na její zjevný mozkový defekt. Přestože ona to sračka byla. Celé.

Andělská párty měla, jak jsem pochopila, konečně zakončit oslavy dvacátého výročí fakulty tak jako vřele po studentsku pod tichou záštitou instituce. Pravda je, že vřelých lovců a lovkyň tam byly mraky, ale při bližším ohledání jsme odhadli, že z tohohle podhoubí vzejdou maximálně tři až čtyři náhodné soulože, což bych si být organizátory do doporučení zrovna nenapsala.

Patrně nejzábavnější, což je smutné, na celé této divné akci byl mladý pár, který se velmi obřadně usadil nedaleko nás a přesně podle hvězdného návodu Jak na jeho/její rty: Dosáhněte dnes večer cizího jazyka prkenně systematicky postupoval k nezapomenutelnému polibku. Pravou ruku na stehno, levou chytit za krk, hlavu natočit, ale bacha, hlavně na opačnou stranu než partner/ka. Vzhledem k tomu, že tohle píšu týden po, nejspíš v sobě jejich teatrální scénka nějakou tu sušinu nezapomenutelnosti měla. Trošku jsme tu jejich instantní vášeň opodál parodovali, pročež jsme zase skončili v pekle vyvrhelů.

Blbé je, že všechno ostatní už bylo jenom horší. Klub bez solidního parketu, moderátor, kterého celkem očekávaně nezachránily ani supersranda šle, tristní taneční výstup, jehož aktérky byly nejvíc sexy, dokud je halily neforemné košile, a Xindl, jenž mého muže inspiroval natolik, že po zbytek večera vymýšlel improvizované texty podobně dadaisticko-hňupsko-dementní metodou. Přála bych vám ale zažít tu orgastickou chvíli, kdy Xindl na závěr spustil ten svůj hit o lubrikačním gelu, co ho pojmenoval Anděl. Jééééé, Anděl! Bezvadný! No a navíc si vem, že tohleto je Andělská párty, Andělská prostě, chápeš jako Anděl na Andělský párty! Huustý! Prvoci, no.

A mezi tím přenesmírným chaosem, který byl tu a tam okřídlen, se proplétal a promačkával chlapec známý jako plešatý úchyl už odtud a svým nástrojem přítomné znovu ojížděl. Mimo jiné i on měl na sobě tričko I “trapný rudý srdíčko” MKPR (tedy aj lav MKPR, čímž se podobně jako několik dalších přítomných nešťastníků hrdě oddával své příslušnosti k oboru Marketingová komunikace a public relations, který shodou nešťastných okolností sídlí u nás na institutu 🙂 ). Avšak ve chvíli, kdy na pódiu roztahovala nohy nějaká pražská konspirace, jejíž členové až moc koukají na klipy amerických kapel, a jemu zacláněla jedna z příslušnic, rozluštil muž skrytý smysl zkratky: Mega Kurevská PRdel. A tímto vulgarismem bych to asi zakončila s tím, že jsme šli radši na pizzu.

Post Navigation