Pršet začne až za čtyři dny. Teď zpětně stručně k zápisu.

Zápis na právech jsem z rozmanitých důvodů prošvihla, čímž definitivně padl koncept studia dvou vysokých škol hned v prváku a nezbylo mi než se jít orazítkovat aspoň na žurnu. I když jsem dorazila o kapku později, protože jsem se ráno musela komplikovaně oživovat, ještě pořád se u vstupu do učebny vybíralo vstupné, po jehož zaplacení mi symbolicky věnovali hrst veledůležitých dokumentů, Karolínku a tuze speciální brožurku FSV intro pro neschopné prváky, odkud pochází tento luxusní strip ilustrující stránku věnovanou kontaktům na univerzitní lékaře. Tomu říkám absolutní oddanost.

Vepředu hovořila předsedkyně mojí komise z přijímaček. Usadila jsem se vedle sympatické hispanistky a jak jsem byla nervózní z těch miniaturních stolečků, úředních lejster a mých zbrusu nových fotek, které jsem pokradmu vytáhla z pěněženky, abych jimi polepila všechny papíry v dosahu, nejenže mi utajované fotografie popadaly na zem, navíc jsem do protokolu uvedla, že jsem ročník 1898 a potupně žádala o nový.

Mimojiné také požadovali, abych laskavě sdělila adresu bývalé střední školy, kterou jsem si bez mrknutí oka vymyslela, či adresu koleje, o které jsem neměla ani nejmenší povědomí, a už se pomalu končilo. Na závěr jsem se zapsala do skupiny S tři, kde se bude v zimním semestru vyrábět Fleš, neb tvorba Karolíny, lhostejno zda skupinou jedna či dva, se jevila…jako nuda k uzoufání.

Po zápise jsem pociťovala jisté tendence vydat se k centrální výdejně a zařídit si všemocný “brčálový” (výraz z oné moudré brožurky) ISIC, ale mohutná řada, která se usopleně táhla až na ulici, mou touhu zdárně umírnila. Což ovšem znamená, že se budu muset do Prahy urychleně vypravit znovu, protože v opačném případě mě příští týden odmítnou přibrat na kolej, jak jsem se po příjezdu domů dočetla v informačním mejlu.

Ale jinak jsem samozřejmě naprosto unešená, že jsem se po třech rozklížených měsících zase kamsi úspěšně začlenila. Doufám, že v útrobách fakulty naleznu nějakého schopného protivníka do soubojů v piškvorkách.

Post Navigation