V dnešních novinách psali, že koloniál mimo provoz pozval na schůzku parkující půjčovnu zlatých a stříbrných šperků. Jenomže prý nepočítal s bývalou samoobsluhou, která odjakživa žárlila na jeho plesnivé sýry. Plivla po něm kus poutače a rozbila mu vyholenou výlohu. Advokát žádá milost pro zločin z vášně. Argumentuje nepříčetně čerstvou zeleninou v oddělení potravin a nabízí stoprocentní slevy na pozitivní emoce z výprodeje.

Na druhou stranu tiskoviny umístili tragickou zprávu, že bývalý papoušek překloval větev, na které stál, a zřítil se k nohám svých obdivovatelů. Že na pohřeb mu přišel motýl alkoholik a bílý klokan. Nevím proč. Zpráva byla redakčně zkrácena kvůli rozsáhlému rozhovoru s pozůstalou klecí. Zarmoucené pletivo odhaluje okolnosti smrti pestrého ptáka! hlásal akční titulek.

Komentáře dumaly, kdo adoptoval mraky a kam zmizely žaluzie. Všechny stopy prý vedou k nedaleké fotobuňce. Recidivní chování v blízkosti jiných osob a proklaté rčení o svícnu a tmě vyvolávají pronájmuschopná podezření.

Nabídky práce: Divadlo Tichá pošta hledá poddajného ozvučovacího technika. Zn.: Fantazie a loajalita.

A v kulturní příloze stálo, že v černobílém kině bude co nevidět padat sníh…

Post Navigation