Povím vám, kterak člověk jako já tráví prázdniny. Martina však musím upozornit, že o sexu a úchylnících řeč nebude.

Člověk jako já si k Vánocům přeje nová Pravidla českého pravopisu, poněvadž mu staré vydání dramaticky ožužlal pes, když se chtěl mazlit a poblíž se nenacházelo nic jiného vhodně poddajného.

Ježíšek intelektuál, zálesák a věčný student, který do naší rodiny rok co rok přináší dárky, nejenom přání vyplní, ale nadělí ještě dalších deset knih. Zdrogovaný knihomol uvnitř našeho člověka se pochopitelně blaženě zatetelí a na tři hromady knih přitáhnutých na Vánoce z knihoven s tím, že se bude nad cukrovím trošku studovat, se snese zásadní smítko prachu.

K nemilému překvapení se již při čtení druhé knihy ukáže, že pravé oko začalo pod soustředěným útokem strategicky zformulovaných chytrostí nezvladatelně tikat a tak člověku nezbývá než své frustrace a pocity méněcennosti zabavit jinak – jde spát.

Protože u něj doma není, kdo by napekl, musí o svátcích obcházet vyhřáté domovy svých přátel. Tamní rodinné příslušníky okouzluje vychovaným prvním dojmem, kterýmžto trikem z nich snadno vymámí talíře s cukrovím. Takto pokoutně uchovává hladinu cukru a tuku v těle na přijatelné úrovni. Po svátcích se proto nebude muset skrývat v asociálním koutu a bude moci hrdě přiznat, že rovněž přibral.

Takový člověk především nemá vůbec na nic čas, protože sleduje hodnotné filmy. Coby znalec všeho animovaného se totiž rozhodl, že se přihlásí na filmová studia.

Když to shrneme, spím, jím, spím u DVD a tajně vymýšlím, jak vystřelím všechny lidi na vzdálenou planetu. Tomu říkají dokonce i mé decentní výčitky svědomí prázdniny.

Post Navigation