Zabodnutí do letenského svahu seděli jsme provizorně na dvou slepých koncích téže trnky a s větvemi sdíleli novoroční ohňostroj nad Vltavou, který z reproduktorů doprovázel osobitý “květinový” hudební výběr. Vsadila bych se, že to byly Květy zla. Poslední, co si pamatuju, bylo plíživé indiánské šustění pod námi, ve stíněném klestí, jak se kolem našeho kmene stahovala nepřátelská tlupa krvelačných diváků s teplými plamínky v očích…………….

Zabouchla jsem dveře své skříňky, kam jsem nahrnula hromadu knih z podpaží, a kolem vydutých zrcadel prošla do sprch. Navzdory růžovým plavkám na hlavě jsem se cítila naze – dokud moje papírové tělo z vybraných úryvků a poznámek nenasálo vodu, úryvky se nerozpily a jednotlivé tenké vrstvy se neslouply až ke kotníkům.

Bazén moudrosti byl plný. Mám neustále ještě opuchlé oči, protože když vidím blbost, která lidi nad hladinou nadnáší, dostavuje se u mě alergická reakce. Lhostejno, zda je ve vodě přítomen chlór nebo cizí sperma, či nikoli. Nalokala jsem se slov. Glo glo. Puf.

Mentálně jsem se evakuovala.

Jela jsem expresem zpátky do minulosti a přivlekla si odtamtud zkrvavené téma na první sci-fi komiksovou povídku. “Proces tvorby výpravné prózy spočívá v transformaci démona v téma.”

Související inzerát: Hledám někoho zodpovědného se slušným všeobecným přehledem, kdo bude mou přímou řeč označovat uvozovkami místo mě.

Venku pršelo, jako kdyby vypukla mořská nemoc. V parku nějaký rodič vysvětloval dítěti princip deště. Na zemi se leskly desítky uklouznutých nálepek. Nu, může být člověk někdy šťastnější?

V koloběhu šerých nočních a denních můr mě pronásledovaly animované sny. Schovávala jsem se v předloze mezi panely.

Suma sebepoznání:

“Ta kočka má na hlavě tukovou bouli a údajně ji prý má z toho, jak celá léta mlátila hlavou do dveří.”
Jsem svůj dvorní kartograf. Specializuji se na sestavování asociačních map různých druhů.
Jsem metař misantrop a pouliční zahradník. Zametám protivné intonační přebytky, až se práší, a do významných pomlk sázím křehké kytičky.
Jsem tuřín. Tuřín s čudlíky. Nezralý tuřín, který přesto zvládá většinu z databáze odstupů.
Moje slinivka se záhy skoro před rokem naučila mluvit a já jsem z toho ještě pořád nervózní.
Jsem nadšený čichač na soustavném pachovém rautu. Byť jsou to občas strašné smrady. Absolutní narkomanka.
A do budoucna si přeju jediné: ještě více aroma!

Nejsem spokojená, ale jsem vyčůraná.

Post Navigation