Opožděný dodatek

Pro nás již tradiční, nekonvenční duch ovládl naše rozloučení se školou, s profesory a se zbylými studenty, kteří představovali zkroušené publikum. Nějakým nešťastným nedopatřením jsem se do zimprovizovaného programu zapletla natolik, až jsem zhruba deset minut před začátkem výstupu vlastní třídy vytvořila společně s Jožou spontánní moderátorskou dvojici secvičenou podle hesla: ?Kdybychom trénovali na cvičišti, na bojiště se ani nedostaneme.?

Vážení učitelé, milí spolužáci a všichni pozorní přítomní,

dnešním dnem se s vámi loučí 23 křehkých studentek a 4 statní studenti, to jest třída 4.B. Třída nesmírně různorodá a komplikovaná. Třída za všech okolností plná ledového klidu, flegmatického výrazu a skromných, čili dobře utajených talentů. Přestože jsme se, jako třída, během uplynulých středoškolských let pravidelně umisťovali na nejvyšších příčkách v počtech zameškaných hodin, strávili jsme na této škole poměrně dost času a věnovali jí jistou pozornost. A proto bychom rádi několika slovy shrnuli naše společné působení zde.

Nyní následuje chronologický výčet našich úspěchů. (?)

Proslov (a nejen on) měl vskutku nečekaný ohlas. Buď na všechny dopadl sentiment, nebo byl dav vesele naladěn, každopádně se mé rétorické schopnosti od konce devítky, kdy jsem se rovněž nachomýtla k řečnickému pultíku, patrně o zaplivaný stupínek vylepšily. Nebudu zastírat, že mě potěšilo, když se lidi bavili a když spolužáci pěli opěvné ódy. A to se přitom pilo až následně. 🙄

Rozloučení jak se patří na tu nejlepší třídu.

Odpoledne pak tři maturanti, co jim právě započal svatý týden, bavili tříletou slečnu a byli tříletou slečnou baveni. Terezka, strýc Radim, teta Anička a teta Jirka. A začátek konce další etapy zlatých časů, co se pro ně pláče mezi objednávkami u číšníka. Kdyby to aspoň nebylo tak těžké.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nad námi nelámali hůl při prvním, druhém či třetím vzájemném střetnutí, kteří nás netoužili měnit a přetvářet podle svých představ. Všem, kteří nás inspirovali, poučili a poznamenali v dobrém slova smyslu. Pokud jste se v tomto popisu našli, pak náš dík zřejmě patří i vám.

Post Navigation