Švédové spočítali, že Santa žije v Kyrgyzstánu. Nevím, nevím, jak se s tak očividným americkým implantátem tamní muslimové a pravoslavní vypořádají. I když je to možná ostuda, o Kyrgyzstánu vím jen tolik, že tam někde mají Stanici Bouřnou, nemám tušení, kdo teď aktuálně nosí dárky malým Kyrgyzům, ale ještě bych si tipla nějakého kloučka od Dědy Mráze.

Po estetice jsem na FF objevila další lákavý obor – Dějiny a kultura islámských zemí. Sám Mohamed byl údajně ohromně (na svou dobu) pokrokový a stavěl se za práva žen. Že se to časem poněkud zvrtlo a pochroumalo, je věc jiná. Že chtěli učitelku pranýřovat kvůli plyšákovi, stojí za vzhůru vymrštěný prst. Že znásilněné ženě zvýší trest, protože si postěžovala médiím, z toho leckterá tolerance zvrací.
Bohužel obor v příštím roce zřejmě nenabízejí.

Hanácká děvčata šla dnes do sadu narubat třešňové klacky. Tady na mezi Valašska na tradice kašleme, smrkáme a mdle se válíme v posteli, zoufale unaveni ze světa postaveného na hlavu a znuděni nevědomostí druhých. Nebýt televize, kterou jako obvykle v tichém čase adventním zablokovaly kamiony mafiánské Coca-Coly, toho podlézavého špióna globalizace a vývozce receptu na krásný život, málem bych zapomněla, že vše je tak blaženě normální. Doufám, že se teď lidé v předvánočním odění začnou mít aspoň trochu v lásce, retro móda hvězdiček, cinkání, svíček a odlesků plamínků v očích je zase in.

Post Navigation